Kontakt

Ledelse, kommunikation, butik og administration

Anders Have Espersen | Museumsdirektør

Mobil: +45 42149798
Mail: anders.have@museummors.dk

Henny Holm | Administrator og butiksansvarlig

Mobil: +45 42149797
Mail: henny.holm@museummors.dk

Gudlaug Berglind Thøgersen | Butiksmedarbejder

Mobil:
Mail: begga.thøgersen@museummors.dk

Samling, magasin og bygninger

Lars Peter Rahbek | Forvalter

Mobil: +45 42149795
Mail: lars.rahbek@museummors.dk

Sanne Christensen | Samlingsinspektør

Mobil: 42149790
Mail: sanne.christensen@museummors.dk

Erling Christensen | Registrator

Mobil:
Mail: erling.christensen@museummors.dk

Ole Finn Jensen | Museumsmedarbejder

Mobil: 52391847
Mail:

Flemming Bundgaard Jensen | Museumsmedarbejder

Mobil:
Mail:

Formidling

Mette Elimar Jensen | Kunst og kulturformidler for børn og unge

Mobil: +45 42149791
Mail: mette.jensen@museummors.dk

Anne Heide | Formidlingsinspektør

Mobil: + 45 42149793
Mail: anne.heide@museummors.dk

Henrik Madsen | Museumsformidler Fossil- og Molermuseet

Mobil: + 45 42149794
Mail: henrik.madsen@museummors.dk

Tage Andersen | Forvalter Skarregaard

Mobil: +45 42149796
Mail: tage.andersen@museummors.dk

Camilla Andersen | Historiker og museumsformidler

Mobil: 21 84 53 90
Mail: camilla.andersen@museummors.dk

Maria Slæggerup | Projektansat museumsformidler

Mobil: 51 19 38 99
Mail: maria.s@museummors.dk

Forskning og arkiv

Anders Have Espersen | Forskning nyere tid

Mobil: +45 42149798
Mail: anders.have@museummors.dk

Jan Audun Rasmussen | Forsker, geolog, Ph.d.

Mobil: +45 42149792
Mail: jan.rasmussen@museummors.dk

Anne Heide | Arkivar

Mobil: +45 42149793
Mail: anne.heide@museummors.dk

Charlotte Rueløkke Lindsey | Arkivassistent

Mobil: 21999127
Mail: charlotte.lindsey@museummors.dk