Kontakt

Ledelse, kommunikation og administration

Anders Have Espersen | Museumsdirektør

Mobil: 4214 9798
Mail: anders.have@museummors.dk

Henny Holm | Administrator

Mobil: 4214 9797
Mail: henny.holm@museummors.dk

Samling, magasin og bygninger

Lars Peter Rahbek | Forvalter

Mobil: 4214 9795
Mail: lars.rahbek@museummors.dk

Sanne Christensen | Samlingsinspektør

Mobil: 4214 9790
Mail: sanne.christensen@museummors.dk

Erling Christensen | Registrator

Mobil:
Mail: erling.christensen@museummors.dk

Formidling

Mette Elimar Jensen | Kunst- og kulturformidler for børn og unge

Mobil: 4214 9791
Mail: mette.jensen@museummors.dk

Henrik Madsen | Museumsformidler Fossil- og Molermuseet

Mobil: 4214 9794
Mail: henrik.madsen@museummors.dk

Jørgen Frank Rasmussen | Naturvejleder, formidler på Skarregaard

Mobil: 2030 0781
Mail: jorgen.rasmussen@museummors.dk

Mette Kvist | Museumsinspektør

Mobil: 4214 9793
Mail: mnk@museummors.dk

Forskning og arkiv

Anders Have Espersen | Forskning nyere tid

Mobil: 4214 9798
Mail: anders.have@museummors.dk

Jan Audun Rasmussen | Forsker, geolog, Ph.d.

Mobil: 4214 9792
Mail: jan.rasmussen@museummors.dk

Ane Elise Schrøder | Ph.d.-studerende, geologi

Mobil:
Mail:

Sanne Christensen | Ansvarshavende Morsø Lokalhistoriske Arkiv

Mobil: 4214 9790
Mail: sanne.christensen@museummors.dk

Charlotte Rueløkke Lindsey | Arkivassistent

Mobil: 2199 9127
Mail: charlotte.lindsey@museummors.dk

Museumsbutik

Henny Holm | Butiksansvarlig

Mobil: 4214 9797
Mail: henny.holm@museummors.dk

Dorte Hedegaard Pedersen | Museumsvært

Mobil: 9772 3421
Mail: dhp@museummors.dk