Kontakt

Ledelse og kommunikation

Anders Have Espersen | Museumsdirektør, kommunikationsansvarlig, samt nyere tids historie, Cand. mag i historie

Mobil: 4214 9798
Mail: anders.have@museummors.dk

Administration og økonomi

Henny Holm | Administrator og bogholder, ansvarlig for butikker og indkøb

Mobil: 4214 9797
Mail: henny.holm@museummors.dk

Samling, magasin og bygninger

Lars Peter Rahbek | Forvalter, udstillingsopbygning og vedligehold

Mobil: 4214 9795
Mail: lars.rahbek@museummors.dk

Johnny Nørgaard Jensen | Forvaltermedhjælp

Mobil:
Mail:

Tommy Christensen | Rengøring og udenomsarealer, Fossil- og Molermuseet

Mobil:
Mail:

Emil Madsen | Praktikant

Mobil:
Mail:

Formidling

Henrik Madsen | Museumsformidler, Fossil- og Molermuseet, samlingsansvarlig for geologi

Mobil: 4214 9794
Mail: henrik.madsen@museummors.dk

Lisbeth Lunde Lauridsen | Museumsformidler, Dueholm Kloster og Støberimuseet

Mobil: 4214 9793
Mail: lisbeth@museummors.dk

Caroline Andsager Højlund | Museumsinspektør, cand. mag. i historie

Mobil: 4214 9791
Mail: caroline@museummors.dk

Thomas Jørgensen | Projektansat museumsinspektør, cand. mag. i historie

Mobil:
Mail: projekt2@museummors.dk

Jeppe Hauge Bæk | Praktikant, stud. mag. i historie

Mobil:
Mail: projekt1@museummors.dk

Forskning

Camilla Andersen | Museumsinspektør, Nyere tid. Cand. mag., På ph.d. - orlov indtil okt. 2023

Mobil:
Mail: camilla.andersen@museummors.dk

Jan Audun Rasmussen | Museumsinspektør, geolog, Ph.d. i palæontologi

Mobil: 4214 9792
Mail: jan.rasmussen@museummors.dk

Ane Elise Schrøder | Ph.d.-studerende, geologi

Mobil:
Mail:

Morsø Lokalhistoriske Arkiv

Charlotte Rueløkke Lindsey | Arkivassistent

Mobil: 42149790
Mail: charlotte.lindsey@museummors.dk

Museumsbutikker

Heidi Have Larsen | Butik og billetsalg, Støberimuseet og Dueholm Kloster

Mobil:
Mail:

René Schurmann | Butik og billetsalg, Fossil- og Molermuseet

Mobil:
Mail:

Elin Kærgaard | Butik og billetsalg, Dueholm Kloster og Fossil- og Molermuseet

Mobil:
Mail: