Kontakt

Ledelse, kommunikation og administration

Anders Have Espersen | Museumsdirektør

Mobil: 4214 9798
Mail: anders.have@museummors.dk

Henny Holm | Administrator

Mobil: 4214 9797
Mail: henny.holm@museummors.dk

Samling, magasin og bygninger

Lars Peter Rahbek | Forvalter

Mobil: 4214 9795
Mail: lars.rahbek@museummors.dk

Anders Have Espersen | Samlingsansvarlig Dueholm Kloster og Dansk Støberimuseum

Mobil: 4214 9798
Mail: anders.have@museummors.dk

Dorte Hedegaard Pedersen | Registrator, Nyere tid.

Mobil:
Mail: dhp@museummors.dk

Henrik Madsen | Samlingsansvarlig Fossil- og Molermuseet

Mobil: 4214 9794
Mail: henrik.madsen@museummors.dk

Erling Christensen | Registrator, geologi

Mobil:
Mail: erling.christensen@museummors.dk

Formidling

Mette Elimar Jensen | Skoletjenesteansvarlig, Kunst- og kulturformidler for børn og unge

Mobil: 4214 9791
Mail: mette.jensen@museummors.dk

Thomas Ertbjerg | Museumsinspektør, Nyere tid. Cand. mag.

Mobil: 4214 9793
Mail: tle@museummors.dk

Henrik Madsen | Museumsformidler Fossil- og Molermuseet

Mobil: 4214 9794
Mail: henrik.madsen@museummors.dk

Jørgen Frank Rasmussen | Naturvejleder, formidler på Skarregaard

Mobil: 2030 0781
Mail: jorgen.rasmussen@museummors.dk

Forskning og arkiv

Anders Have Espersen | Forskning, nyere tid. Cand. mag.

Mobil: 4214 9798
Mail: anders.have@museummors.dk

Camilla Andersen | Museumsinspektør, Nyere tid. Cand. mag., Ph.D. orlov indtil okt. 2023

Mobil:
Mail: camilla.andersen@museummors.dk

Jan Audun Rasmussen | Museumsinspektør, geolog, Ph.d.

Mobil: 4214 9792
Mail: jan.rasmussen@museummors.dk

Ane Elise Schrøder | Ph.d.-studerende, geologi

Mobil:
Mail:

Charlotte Rueløkke Lindsey | Arkivassistent

Mobil: 42149790
Mail: charlotte.lindsey@museummors.dk

Museumsbutik

Henny Holm | Butiksansvarlig

Mobil:
Mail: henny.holm@museummors.dk

Dorte Hedegaard Pedersen | Museumsvært

Mobil:
Mail: dhp@museummors.dk